![Cum se calculează corect media de admitere la liceu în 2023. Nu se mai ia în considerare media din anii de gimnaziu | Antena 1 Cum se calculează corect media de admitere la liceu în 2023. Nu se mai ia în considerare media din anii de gimnaziu | Antena 1](https://img.a1.ro/0/2023/6/22/1096690/untitled-design-zi6gxryy.jpg)
Cum se calculează corect media de admitere la liceu în 2023. Nu se mai ia în considerare media din anii de gimnaziu | Antena 1
![Admitere liceu 2022. Care este formula de calcul a mediei pentru admiterea la liceu - Stirileprotv.ro Admitere liceu 2022. Care este formula de calcul a mediei pentru admiterea la liceu - Stirileprotv.ro](https://image.stirileprotv.ro/media/images/1408x882/May2019/62045426.jpg)
Admitere liceu 2022. Care este formula de calcul a mediei pentru admiterea la liceu - Stirileprotv.ro
![OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro](https://cdn.edupedu.ro/wp-content/uploads/2022/09/calcul-medie-admitere-liceu-2023-2024-1-989x1024.jpg)
OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro
![OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro](https://cdn.edupedu.ro/wp-content/uploads/2022/09/admitere-liceu-2023-2024_calendar-1024x944.jpg)
OFICIAL Media claselor V-VIII nu mai este luată în calcul pentru admiterea la liceu 2023. Cum se calculează media de admitere / Calendarul admiterii - Edupedu.ro
![ANALIZĂ Mediile din V-VIII ale elevilor care au luat sub media 3 la Evaluarea Națională sunt cu 5-6 puncte mai mari față de cele de la examen. Un elev din București a ANALIZĂ Mediile din V-VIII ale elevilor care au luat sub media 3 la Evaluarea Națională sunt cu 5-6 puncte mai mari față de cele de la examen. Un elev din București a](https://cdn.edupedu.ro/wp-content/uploads/2021/07/Bucuresti-3-453x1024.jpg)