![Pasiunea înainte de toate. Într-un laborator de restaurare din Galați, două femei salvează cărți vechi de sute de ani - Cultura la dubă Pasiunea înainte de toate. Într-un laborator de restaurare din Galați, două femei salvează cărți vechi de sute de ani - Cultura la dubă](https://culturaladuba.ro/wp-content/uploads/2022/09/Proiect-nou6.jpg)
Pasiunea înainte de toate. Într-un laborator de restaurare din Galați, două femei salvează cărți vechi de sute de ani - Cultura la dubă
![O altă carte veche restaurată la Muzeul Civilizaţiei Dacice şi Romane Deva. Molitvenicul de la Sibiu, din 1833 - Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean O altă carte veche restaurată la Muzeul Civilizaţiei Dacice şi Romane Deva. Molitvenicul de la Sibiu, din 1833 - Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean](https://www.mesagerulhunedorean.ro/wp-content/uploads/2020/09/04-foto-carte-veche-muzeu-2.jpg)
O altă carte veche restaurată la Muzeul Civilizaţiei Dacice şi Romane Deva. Molitvenicul de la Sibiu, din 1833 - Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean
![Lucrări de grafică și obiecte de ceramică din China și Japonia restaurate la MNAR, expuse în Sala Kretzulescu - Curatorial Lucrări de grafică și obiecte de ceramică din China și Japonia restaurate la MNAR, expuse în Sala Kretzulescu - Curatorial](https://curatorial.ro/wp-content/uploads/2022/12/Afis-547x731.jpg)
Lucrări de grafică și obiecte de ceramică din China și Japonia restaurate la MNAR, expuse în Sala Kretzulescu - Curatorial
Restaurare carte veche - document Fiecare carte era considerată drept un odor preţios şi necesar vieţii spirituale, precum icoanele sfinţilor, vasele de cult sau veşmintele sfinte. Restaurarea acestui codice remarcabil pentru decoraţia
![Pasiunea înainte de toate. Într-un laborator de restaurare din Galați, două femei salvează cărți vechi de sute de ani - Cultura la dubă Pasiunea înainte de toate. Într-un laborator de restaurare din Galați, două femei salvează cărți vechi de sute de ani - Cultura la dubă](https://culturaladuba.ro/wp-content/uploads/2022/09/restaurare-carte-laborator-valerica-chitic-1.jpg)